Verouk

Župnijska oznanila

Martinova lilija

Župnijski list Martinova lilija

Starodavno laško župnijo so v toku zgodovine poimenovali nadžupnija, mi pa smo jo ozavestili kot skupen prostor ustvarjanja, kjer nas združuje Ljubezen z veliko začetnico in farni zavetnik sv. Martin.

Leto dni je minilo, kar smo se kot župnija, na misijonsko nedeljo, v »hramu kulture«, s prepevanjem, igro in predstavitvijo delujočih skupin, želeli zahvaliti Bogu in občestvu.

Lani še malo nisem slutil, da mi bo to srečanje »ob letu osorej«, ko še vedno nimamo celjskega škofa, v glavno oporo pri letošnji zahvali.

Vsem, ki vam je lanskoletno srečanje skupin v naši nadžupniji ostalo v spominu, vam bo letošnja zahvala zvenela domače, saj je, kot nov pridelek na njivi, pognala iz lanskih misli, katere je tako lepo zbrala in povezovala Petra Kolšek.

Njen odmev pa sega preko meja domače župnije, v celjsko škofijo in v slovensko Cerkev:

Hvaležni z ubogimi in odrinjenimi

(Celoten prispevek si lahko preberete v župniskem listu v priponki Martinova lilija)

Zahvale ordinarijev slovenskih škofij najdete na https://katoliska-cerkev.si/zahvale-slovenskih-skofov-ob-zahvalni-nedelji-2020